BALADA PRO BANDITU

Balada pro banditu
 
BALADA PRO BANDITU

Milan Uhde, Miloš Štědroň
 
Hrají:
Eržika: Nikola Ďuricová
Nikola: Matouš Zah
Mageri: Lukáš Kofroň
velitel četníků: Lukáš Klíma
Derbak: Miroslav Sabadin
Derbaková: Patricie Soukupová
Oreb, Danko: Karel Jirák
Morana: Veronika Malá
Mara, dívka: Angelika Sbouli
Eva, židovská nevěsta, dívka: Patricie Soukupová
Bouda, četník Sidó: Jan Papírník
Uhrín, četník György, Andrej, Jejku Horbasa, Laco Totín, Jura: Lukáš Kunz
Kubeš, Icu Bokšaj: Milan Ligač
Drač, poštmistr: Jaroslav Blažek
dále hrají: Františka Brzobohatá, Jiřinka Daňhelová, Eliška Nejedlá, Michaela Prchalová, Štěpán Komárek, Antonín Mašek

Režie: Michael Tarant
Dramaturgie: Zdeněk Janál
Výprava: Lukáš Mathé, Dominika Lippertová
Choreografie: Libuše Králová
Asistent choreografie: Ivan Krob
Hudební nastudování: Václav Trunec
Korepetice: Svatopluk Kůrka, Robert Štolba
Pedagogická spolupráce: František Laurin, Tomáš Trapl

 

Velký baladický příběh obávaného zbojníka Nikoly Šuhaje, jeho milé Eržiky a celé Koločavy. Muzikál plný opravdových lidí a živelné nespoutanosti.
Za první světové války Nikola zběhl a skrýval se v lesích v okolí svého rodiště na Podkarpatské Rusi. Hned od počátku svého příběhu byl rebelem s přirozenou touhou po svobodě, vymykal se všem konvencím. Stal se zbojníkem z vlastní vůle, ale i z nutnosti. Jeho nedostatek peněz mu nejdřív nedovoloval, aby si mohl vzít svou milovanou Eržiku. Peníze pro Eržičina otce se tedy rozhodl získat za každou cenu. Ovšem v loupení se nezastavil, pokračoval od malých krádeží k velkým lupům, za stálého pronásledování četnictvem, kterému unikal až do chvíle, kdy byla na jeho dopadení vypsána vysoká odměna. A pod vidinou velkých peněz, ale i vyhnutí se vlastnímu trestu se mu zpronevěřili dokonce jeho dobří přátelé a společníci! Jak mohli?!
Dnes již legendární muzikál, jehož mnohé písně zlidověly, napsal Milan Uhde na motivy románu Ivana Olbrachta Nikola Šuhaj loupežník. Společně s hudebním skladatelem Milošem Štědroněm vytvořili dílo trvalé hodnoty, které poprvé spatřilo světlo světa v brněnském Divadle na provázku v roce 1975, o tři toky později bylo také zfilmováno a na českých jevištích již zcela zdomácnělo. Nyní se můžete těšit na inscenaci plnou mladistvého elánu a energie studentů Pražské konzervatoře, kteří pod vedením zkušeného režiséra Michaela Taranta hledají výpověď o Nikolově i jejich vlastním světě.