Podatelna
Dokumenty s vadami neevidujeme.
Úřední hodiny
Podatelna – sekretariát
PO 9:00 – 12:00 13:00 – 16:00
ÚT 9:00 – 12:00 13:00 – 14:00
ST 9:00 – 12:00 13:00 – 14:00
ČT 9:00 – 12:00 13:00 – 16:00
PÁ 9:00 – 12:00 13:00 – 14:00
Personální oddělení
PO–ST
10:00–12:00 13:00–14:00
ČT 10:00–12:00
Studijní oddělení
PO 10:00–12:00 13:00–16:00 ÚT 10:00–12:00 13:00–16:00 ST 8:00–12:00 13:00–16:00 ČT 10:00–12:00 13:00–14:00 PÁ zavřeno |
Dana Vlachová studovala na Pražské konzervatoři a AMU ve třídě prof. Marie Hlouňové, avšak rozhodující pro její umělecký rozvoj byl vliv jejího otce Josefa Vlacha, primária Vlachova kvarteta.
Těžištěm jejích uměleckých aktivit je působení v Českém triu (M.Petráš – violoncello, M.Langer – klavír) a pedagogická činnost.
Koncertovala po celé Evropě, Spojených státech, Jižní Americe, v Kuvajtu, Egyptě, J. Koreji ad., kde také vyučovala na masterclassech. Každoročně navštěvuje Japonsko.
S Českým triem uskutečnila řadu nahrávek, např. pro japonskou televizi NHK, Českou televizi, Český rozhlas, účinkovala v rozhlasovém či televizním vysílání ve Švýcarsku, Německu, Španělsku, Belgii a USA. Kromě CD se stěžejním repertoárem pro klavírní trio (ArcoDiva, Supraphon, Bohemia Music, BNL) nahrála pro ArcoDiva svůj recitál s díly Janáčka, Smetany, Dvořáka, Martinů a Bodorové. Nahrávka Trojkoncertu L van Beethovena a Velkého koncertního ronda J.V.H. Voříška vznikla za spolupráce s PKF pod taktovkou Jiřího Bělohlávka.
Bývá členkou porot houslových soutěží a každoročně vede houslové kurzy doma i v zahraničí. Pedagogicky též spolupracuje s New York University Steinhardt, která umožňuje svým studentům po dobu jednoho semestru studovat v Praze.
Hraje na historický nástroj postavený „Českým Stradivarim“ – mistrem Kašparem Strnadem v roce 1797.
Markéta Amerighi, Dipl.spec. – populární zpěv hlavní obor
Peter Binder – elektrická kytara
Martin Blažek, Dis. – skladba a aranžování populární hudby, souborová hra, moderní piano, jazzová harmonie
Jiří Březík – korepetice a studium úloh
Lukáš Čunta, DiS. – elektrická kytara, souborová hra
Mgr. Lenka Dandová – ansámblový zpěv
BcA. Vladimír Figar – skladba a aranžování populární hudby, moderní piano, improvizace a hra z listu, jazzová harmonie
Ludmila Finková – populární zpěv hlavní obor
Alena Grillová Tesařová – korepetice a studium úloh
Adéla Hájková – pohybová výchova
MgA. Dita Kándlová – pohybová výchova
Anna Machová, DiS. – step
Ludmila Nopová – populární zpěv hlavní obor
MgA. Petr Ožana – korepetice a studium úloh
Lukáš Pečenka – muzikálová praxe, základy herectví
Lenka Pelantová – interpretační seminář
Mgr. Taťána Roskovcová – populární zpěv hlavní obor
Hana Říhová Fryčová – populární zpěv hlavní obor, metodika hlavního oboru
MgA. Felix Slováček– bigband
David Solař, DiS. – skladba a aranžování populární hudby, studiová praxe, informační technologie v hudbě, základy elektroakustiky
Eva Svobodová – populární zpěv hlavní obor
Mgr. Karel Štolba – korepetice a studium úloh
Zdeněk Urbanovský – korepetice a studium úloh
Mgr. Marián Vojtko – populární zpěv hlavní obor
Michaela Zemánková – jevištní mluva a základy herectví
Přední český interpret a pedagog. Žák Valentiny Kameníkové (Pražská konzervatoř i AMU). Laureát řady klavírních soutěží, věnoval se kariéře sólového pianisty, spolupracoval s významnými sólisty a komorními soubory. Od r. 1994, kdy se stal členem Českého tria, patří činnost v klavírním triu mezi jeho hlavní koncertní aktivity. Z desítek hudebních nosičů zaujaly např. jeho sólové nahrávky: Klavírní recitál (skladatelé 20. století), Fugy pro klavír A. Rejchy, Eklogy V. J. Tomáška nebo v USA vydané “Dream Voyages for Piano” amerického skladatele C. Vollratha. Na Pražské konzervatoři působí od r. 1998, od r. 2006 ve funkci vedoucího oddělení. Stojí za projektem Mladý klavír Pražské konzervatoře, založil Mezinárodní letní klavírní kurzy Pražské konzervatoře. Vyučuje i v zahraničí (např. USA, Korea, Japonsko, Norsko, Ukrajina), je častým členem porot klavírních soutěží i soutěží v komorní hře.
Absolvovala Pražskou konzervatoř a Akademii múzických umění v Praze – obor kompozice a dirigování. Od září 1995 je M. Němcová profesorkou dirigování na Pražské konzervatoři, kde současně vede i symfonický orchestr. Kromě toho se věnuje stálé koncertní činnosti u nás i v zahraničí jako hostující dirigent či jako umělecký šéf orchestru Praga Sinfonietta a pěveckého sboru Vox Pragae . Od roku 2001 je stálým hostem Filharmonie Hradec Králové,spolupracuje i s dalšími orchestry a operními domy v naší republice. V poslední době se často objevuje také jako sbormistr u Pražského filharmonického sboru. Do spektra dirigentských aktivit M. Němcové patří též práce v nahrávacích studiích při natáčení filmové hudby pro mezinárodní produkce.
Absolvent Vojenské konzervatoře v Roudnici nad Labem 1987, absolvent Konzervatoře Jaroslava Ježka 1994, profesor V. Žižka, studium u profesora M. Veselého. Člen mnoha převážně jazzových souborů, stálá spolupráce s předními sólisty tuzemské jazzové scény, letitá zkušenost na postu orchestrálního hráče v dechových i symfonických orchestrech, velmi četná studiová práce a televizní natáčení.