Koncerty on-line

Kultura v srdci Prahy

8. ročník festivalu Kultura v srdci Prahy, pořádaný spolkem Jednota pro zvelebení hudby v Čechách, probíhá formou online koncertů z Koncertního sálu Pražské konzervatoře, které budete moci vidět na webu spolku www.jzhc.cz .
Prvním koncertem bylo Harfové soirée se studentkami Blankou Konvalinkovou, Kateřinou Valáškovou, Adélou Bilanovou a naší přední interpretkou a absolventkou Pražské konzervatoře Barborou Plachou. Ta zahrála jak na historickou harfu, tak i na harfu moderní a to vlastní úpravu Slovanského tance někdejšího ředitele Pražské konzervatoře Antonína Dvořáka. Mladé harfistky si zase připravily průřez tvorbou od transkripce suity J. S. Bacha až po soudobé skladby Anemone Sylvie Bodorové či Pohádku tisíce a jedné noci pro dvě harfy Zdeňka Zahradníka.
 
Harfové soirée (prosinec 2020)
 
Druhým koncertem v řadě byl Laureátský koncert s aktuálními vítězi soutěží – houslistkou Pavlou Tesařovou, vítězkou letošních soutěží v Miláně, New Yorku a Paříži, její sestrou hobojistkou Bohdanou Tesařovou, která vyhrála v Kalifornii, dále posledním vítězem mezinárodní rozhlasové soutěže Concertino Praga klavíristou Janem Čmejlou a konečně úspěšnými akordeonisty Martinem Kotem – aktuálním vítězem soutěže Danubio Talents Vídeň a VIVO Competition v New Yorku – a Martinem Šulcem, který zvítězil ve velmi sledovaném klání pěti televizí Virtuosos 4+ s předsedou poroty Placidem Domingem.
 
Laureátský koncert (prosinec 2020)
 

Festival KULTURA V SRDCI PRAHY se uskutečňuje díky grantům a podpoře hl. m. Prahy, Státního fondu kultury, Městské části Praha 1 a společnostem Unicorn a Kolektory Praha a.s.
   

 

Pozdrav z koncertního sálu Pražské konzervatoře

Během mimořádné situace, kdy bylo zakázáno pořádání veřejných koncertů, jsme pro Vás připravili pozdrav z koncertního sálu Pražské konzervatoře ve formě 4 koncertů on-line!
 

Úvodní pozdrav ředitele Pražské konzervatoře
 
První koncert 4. 5. 2020:
Jakub Kydlíček a Lukáš Vendl
 
Druhý koncert 7. 5. 2020:

Ivo Kahánek
 
Třetí koncert 11. 5. 2020:

Kristina Nouzovská Fialová, Petr Nouzovský, Ladislav Horák
 
Čtvrtý koncert 14. 5. 2020:

Adam Plachetka, Jiří Vodička, Petr Čech
 
Rozhovor s ředitelem Pražské konzervatoře na radiu Classic
 
A na závěr bonus od Symfonického orchestru Pražské konzervatoře:

SOPK, Keith Ramsey, Miriam Němcová