Koncerty on-line

Koncert ke 210. výročí PK
Koncert k 210. výročí zahájení výuky na Pražské konzervatoři
a deseti letům od otevření Koncertního sálu Pražské konzervatoře

1. hammerklavier – Veronika Jaklová – Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791): Sonata B dur (3. věta)
2. klavír – Jan Čmejla – Fryderyk Chopin (1810-1849): Balada F dur
3. harfa – Adéla Bilanová – Marcel Granjany (1891-1975): Colorado Trail
4. hoboj – Štěpánka Andělová – Georg Philipp Telemann (1681-1767): Fantasie
5. akordeon – Martin Kot – Frank Angelis (1962): Fantasie na téma Astora Piazzolly
6. housle – Veronika Jugasová – Fritz Kreisler (1875-1962): Recitativ a Scherzo
7. vibrafon/marimba – Jakub Hřebíček a Ivan Sakharov: Bill Molenhof (1954): One Notch Higher

 

Jednota pro zvelebení hudby v Čechách podpořila absolventský koncert žáků Pražské konzervatoře s doprovodem Filharmonie Hradec Králové v prosinci 2020:

 

 

Kultura v srdci Prahy

8. ročník festivalu Kultura v srdci Prahy, pořádaný spolkem Jednota pro zvelebení hudby v Čechách, probíhá formou online koncertů z Koncertního sálu Pražské konzervatoře, které budete moci vidět na webu spolku www.jzhc.cz .
Prvním koncertem bylo Harfové soirée se studentkami Blankou Konvalinkovou, Kateřinou Valáškovou, Adélou Bilanovou a naší přední interpretkou a absolventkou Pražské konzervatoře Barborou Plachou. Ta zahrála jak na historickou harfu, tak i na harfu moderní a to vlastní úpravu Slovanského tance někdejšího ředitele Pražské konzervatoře Antonína Dvořáka. Mladé harfistky si zase připravily průřez tvorbou od transkripce suity J. S. Bacha až po soudobé skladby Anemone Sylvie Bodorové či Pohádku tisíce a jedné noci pro dvě harfy Zdeňka Zahradníka.

Druhým koncertem v řadě byl Laureátský koncert s aktuálními vítězi soutěží – houslistkou Pavlou Tesařovou, vítězkou letošních soutěží v Miláně, New Yorku a Paříži, její sestrou hobojistkou Bohdanou Tesařovou, která vyhrála v Kalifornii, dále posledním vítězem mezinárodní rozhlasové soutěže Concertino Praga klavíristou Janem Čmejlou a konečně úspěšnými akordeonisty Martinem Kotem – aktuálním vítězem soutěže Danubio Talents Vídeň a VIVO Competition v New Yorku – a Martinem Šulcem, který zvítězil ve velmi sledovaném klání pěti televizí Virtuosos 4+ s předsedou poroty Placidem Domingem.

Třetí koncert uvádí záznam s vynikajícími talenty na bicí nástroje, které podpořilo renomované trio Vibrafonissimo. Můžete slyšet mladé hráče na marimbu i vibrafon Ivana Sakharova, Vojtěcha Vencla a Petru Brynychovou, která si pro svůj výstup vybrala nelehkou úpravu slavné skladby Asturias Isaaca Albenize. Trio Vibrafonissimo, podle kterého je i celý koncert nazván, zahraje část programu ze svého aktuálního alba Summit in Prague. Vibrafonista Radek Krampl, akordeonista Ladislav Horák a kontrabasista Vít Švec si vybrali jak autorské kompozice, tak i ve vlastní úpravě skladby legendárních autorů jako je Chick Corea, Astor Piazzolla či Richard Galliano. Koncert se poprvé začal vysílat v úterý 19. ledna 2021.

Čtvrtým a závěrečným koncertem je Hudební most Praha – New York. Dramaturgie odkazuje na spolupráci Pražské konzervatoře a americké New York University Steinhardt, která trvá už přes deset let, přičemž obě instituce navíc historicky spojuje jméno Antonína Dvořáka. Online video představuje žáky smyčcových oborů – violoncellisty Josefa Matěje Švece, Davida Pěrušku, Adama Klánského, pedagoga a předního virtuóza Petra Nouzovského a houslistu Kristiana Mráčka, a to za klavírního doprovodu Jany Vychodilové. Těšit se můžete i na populární sestavu čtyř violoncell ve skladbách Adagio legendárního Samuela Barbera i ve vtipném kvartetu Romana Haase, který variuje témata Antonína Dvořáka, Fryderyka Chopina, Bély Bartóka i Slovenskou národní hymnu. Závěrečný koncert proběhl pod záštitou Velvyslanectví Spojených států amerických v Praze.

Festival KULTURA V SRDCI PRAHY se uskutečňuje díky grantům a podpoře hl. m. Prahy, Státního fondu kultury, Městské části Praha 1 a společnostem Unicorn a Kolektory Praha a.s.

 

 

Pozdrav z koncertního sálu Pražské konzervatoře

Během mimořádné situace, kdy bylo zakázáno pořádání veřejných koncertů, jsme pro Vás připravili pozdrav z koncertního sálu Pražské konzervatoře ve formě 4 koncertů on-line!

První koncert 4. 5. 2020:

Druhý koncert 7. 5. 2020:

Třetí koncert 11. 5. 2020:

Čtvrtý koncert 14. 5. 2020:

A na závěr bonus od Symfonického orchestru Pražské konzervatoře:

 

ARCHIV