Wolfgang Kogert

Pražská Konzervatoř pořádá ve dnech 2. 5. a 3. 5. 2024 v chrámu Panny Marie před Týnem varhanní kurz s rakouským varhaníkem Wolfgangem Kogertem
 
Na programu jsou skladby těchto barokních autorů: J.J. Froberger, J.C. Kerll, G. Muffat, J. Pachelbel, J. C. Fischer, J. Haydn, W. A. Mozart, J.J. Fux, J. G. Albrechtsberger.
 

Wolfgang Kogert je jeden z nejvýraznějších a nejvšestrannějších koncertních varhaníků své generace. Jeho repertoár sahá od nejstarších skladeb vůbec (Robertsbridge Codex, 1360) až po ty současné. Spolupracuje s významnými skladateli (Friedrich Cerha, Jean-Pierre Leguay, Younghi Pagh-Paan, Klaus Lang, Wolfgang Mitterer, Thomas Lacôte, Zsigmond Szathmáry), některá jejich díla i premiéroval a natočil na CD. Neméně intenzivně se zabývá barokní hudbou. Jako titulární varhaník vídeňské dvorní kaple (Hofburg) spolupracuje s renomovanými soubory (Hofmusikkapelle, Wiener Sängerknaben). Nahrál několik též několik CD s hudbou G. Muffata, J. C. Kerlla a dalších barokních skladatelů z okruhu vídeňského dvora. Je rezidenčním rozhlasovým varhaníkem při ORF Radio Culture House.